REKLAMA
Znaleziono 3670 wyników
Austriacka firma Gebauer & Griller otworzy Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Austriacka firma Gebauer & Griller otworzy Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicach
Kolejna austriacka firma stawia na Polskę i województwo śląskie. Po kilku latach udanej obecności w regionie, jesienią tego roku firma GG (Gebauer & Griller) postanowiła otworzyć własne Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicach.
W centrum Warszawy powstaje 174-metrowy biurowiec The Bridge [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje 174-metrowy biurowiec The Bridge [FILM + WIZUALIZACJE]
Wieżowiec The Bridge, którego inwestorem jest firma Ghelamco Poland, powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
W Warszawie powstaje 174-metrowy biurowiec The Bridge [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje 174-metrowy biurowiec The Bridge [FILM + WIZUALIZACJE]
Wieżowiec The Bridge, którego inwestorem jest firma Ghelamco Poland, powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
Pod Wrocławiem powstała trzymodułowa hala na zrekultywowanym terenieartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstała trzymodułowa hala na zrekultywowanym terenie
W podwrocławskich Źródłach zakończyła się budowa zrealizowanej przez nas hali magazynowej o powierzchni 7,2 tys. m kw. Inwestor, firma Hal-Mag, zdecydował się na rekultywację terenu poprzemysłowego, gdzie funkcjonowała kiedyś kopalnia gliny.
PKP Intercity zmodernizowało lokomotywownię we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity zmodernizowało lokomotywownię we Wrocławiu
Mostostal Warszawa zrealizował przebudowę elementów hali lokomotywowni na stacji Wrocław Główny. To kolejny ważny kontrakt zrealizowany przez Mostostal Warszawa w ramach budownictwa kolejowego. Wartość umowy wyniosła 37,2 mln zł netto.
Zaawansowane prace na budowie nowego stadionu w Opolu [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zaawansowane prace na budowie nowego stadionu w Opolu [FILM+WIZUALIZACJE]
Stadion Opolski powstaje na północno-zachodnich obrzeżach miasta, przy ulicy Technologicznej, za centrum handlowym Karolinka. W międzynarodowym konkursie na koncepcję areny zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.
Co słychać na budowie ostatniego odcinka II linii metra w Warszawie? [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie ostatniego odcinka II linii metra w Warszawie? [FILM+ZDJĘCIA]
Teren Stacji Techniczno-Postojowej Karolin coraz bardziej przypomina przyszłe zaplecze linii M2. Na stacjach pasażerskich kontynuowane są prace konstrukcyjne. Jeszcze przed wakacjami wykonawca budowy planuje również rozpocząć łączenie dwóch części stacji Karolin.
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego stadionu w Opolu [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego stadionu w Opolu [FILM+WIZUALIZACJE]
Stadion Opolski powstaje na północno-zachodnich obrzeżach miasta, przy ulicy Technologicznej, za centrum handlowym Karolinka. W międzynarodowym konkursie na koncepcję areny zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.
Polska firma Tele-Fonika Kable S.A. rozbuduje fabrykę w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Tele-Fonika Kable S.A. rozbuduje fabrykę w Małopolsce
Kolejne polskie firmy inwestują w województwie małopolskim, dzięki wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego. Na ponowną inwestycję w Małopolsce zdecydowała się firma znana, polska firma Tele-Fonika Kable S.A. z Myślenic.
Ruszyła budowa Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu
2 września od symbolicznego wbicia łopaty w ziemię rozpoczęła się realizacja bardzo ważnej i długo wyczekiwanej przez mieszkańców południowej Polski inwestycji – budowa Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu. Budynek ma być otwarty w I kwartale 2026 r. Będzie kosztował blisko 100 mln zł. Pieniądze przekazało Ministerstwo Zdrowia.
Światowy lider w dziedzinie gazów inwestuje pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider w dziedzinie gazów inwestuje pod Poznaniem
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie wielkopolskim. W aglomeracji poznańskiej, w miejscowości Komorniki pod Poznaniem swoją inwestycję realizuje firma Air Liquide, światowy lider w dziedzinie gazów, technologii oraz usług dla przemysłu i ochrony zdrowia.
DK60 w woj. łódzkim zostanie rozbudowana za prawie ćwierć miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
DK60 w woj. łódzkim zostanie rozbudowana za prawie ćwierć miliarda złotych
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła kontrakt na rozbudowę 20-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 60 pomiędzy Topolą Królewską a Kutnem. Zadanie wykona firma STRABAG, która złożyła ofertę o wartości 226 mln zł. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac (z wyłączeniem okresów zimowych 16 grudnia - 15 marca). W ciągu najbliższych dni drogowcy przekażą wykonawcy plac budowy.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymają z KPO kolejne 549 mln zł na CSIREartykuł
Pokaż artykuł
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymają z KPO kolejne 549 mln zł na CSIRE
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymają z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności kolejne 549 mln zł na zrealizowane przedsięwzięcia. Dotyczą one cyfrowej transformacji sektora elektroenergetycznego. 26 marca 2026 r. PSE podpisały w tej sprawie umowy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.
W Szczecinie powstaje największy dok pływający na Morzu Bałtyckim [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie powstaje największy dok pływający na Morzu Bałtyckim [ZDJĘCIA]
W Polsce, w Szczecinie powstaje największy dok pływający na Morzu Bałtyckim. Po zakończeniu budowy stanie się jednym z kluczowych elementów zaplecza technicznego portu oraz stoczni. 19 kwietnia 2026 roku w rejonie Elewatora Ewa zwodowano pierwszy moduł konstrukcji – to przełomowy etap inwestycji realizowanej przez Stocznię Szczecińską Wulkan.
Koleje Dolnośląskie chcą kupić używane, spalinowe zespoły trakcyjneartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie chcą kupić używane, spalinowe zespoły trakcyjne
Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na zakup 10 używanych, trójczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Pojazdy mają pochodzić z rynku wtórnego, ale spełniać rygorystyczne wymagania techniczne i być gotowe do dalszej eksploatacji przez co najmniej dekadę.
TAURON analizuje rozwój kogeneracji z wykorzystaniem paliw alternatywnychartykuł
Pokaż artykuł
TAURON analizuje rozwój kogeneracji z wykorzystaniem paliw alternatywnych
Grupa TAURON podpisała list intencyjny z firmą SUEZ, rozpoczynając współpracę w zakresie analizy możliwości rozwoju nowoczesnych źródeł wytwórczych opartych na wysokosprawnej kogeneracji.
W Pruszkowie pod Warszawą powstanie GigafactoryX, w której będą produkowane baterie do pojazdów elektrycznych i magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
W Pruszkowie pod Warszawą powstanie GigafactoryX, w której będą produkowane baterie do pojazdów elektrycznych i magazynów energii
Kolejna duża inwestycja z branży elektromobilności w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Polska firma Impact Clean Power Technology, będąca częścią Grupy Grenevia – lidera europejskiego rynku elektromobilności, przedstawiła wizualizacje GigafactoryX. Ta wielkoskalowa fabryka baterii dla pojazdów elektrycznych i magazynów energii zostanie uruchomiona w Pruszkowie pod Warszawą.
Centrum Handlowe Bonarka w Krakowie wchodzi w ostatnią fazę modernizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Handlowe Bonarka w Krakowie wchodzi w ostatnią fazę modernizacji
Centrum Handlowe Bonarka w Krakowie wchodzi w ostatnią fazę modernizacji. Pod koniec stycznia rozpoczęła się przebudowa części restauracyjnej. Powierzchnia dotychczasowego food courtu, zostanie znacząco powiększona, unowocześniona i podzielona na różne strefy.
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!
Coraz bliżej nowej, wielkiej, ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNTartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNT
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z PROZAP sp. z o.o., (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty), na wykonanie projektu drugiej, nowej instalacji do produkcji trotylu (TNT). Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na TNT zgłaszane przez partnerów zagranicznych oraz wpisuje się w strategiczne potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
REKLAMA